Mlinček se vrti

V okviru dnevov dejavnosti smo za učence od 1. do 3. razreda izvedli tehniški dan z naslovom Mlinček se vrti. Učenci so s pomočjo uganke ugotovili obravnavano temo. Ob slikovnem gradivu so pripovedovali o vrstah mlinov in čemu ti služijo. Predstavili smo jim model mlina na vodni pogon in poimenovali njegove sestavne dele. Nato so učenci dobili učni list, ki so ga individualno rešili. Učenci so obiskali tudi učilnico za izvajanje pouka tehnike, kjer nam je učitelj tehnike predstavil potrebne pripomočke in potek dela za izdelavo mlinskega kolesa. Vsak učenec je izdelal svoj izdelek. Priložene fotografije dokazujejo njihovo zadovoljstvo pri izdelovanju.

Forog a malomkerék

A tevékenységi napok keretében az 1.-3. osztályos tanulók részére »Forog a malomkerék« című technikai napot valósítottuk meg. A tanulók találós kérdés segítségével megállapították a tárgyalt témát. Képanyag alapján meséltek a mal-mok fajtáiról és azok szolgáltatásáról. Bemutattuk nekik a vízimalom modelljét és megneveztük annak részeit. Ezt követően a tanulók munkalapon dolgoztak, majd ellátogattak a technikai tanterembe, ahol a technikai tanár bemutatta a munkához szükséges segédeszközöket és a malomkerék elkészítésének folyama-tát. Mindegyik tanuló magának készített malomkereket. A mellékelt fotók bizonyítják megelégedettségüket.